Tetszett a cikk?

Mindezt szerinte csak azért nem láthatja a nyilvánosság, mert a sajtó nem juthat be az intézményekbe, a munkavállalókat pedig titoktartás köti.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

"Nagyon sok kórházban megteltek az intenzív kapacitások. Hiába neveznek ki újabb ágyakat intenzívnek, mert nincs melléjük megfelelő képzettségű szakember. Olyanokat nem lehet csak úgy leakasztani valahonnan" – mondta a Népszavának adott interjújában Szabad Zoltán, a Magyar Orvosok Szakszervezetének új elnöke, aki szerint már a magyar kórházakban is olyan a helyzet, mint annak idején az olaszországi Bergamóban. Mindezt csak azért nem láthatja a nyilvánosság, mert a sajtó nem juthat be az intézményekbe, a munkavállalókat pedig titoktartás köti.

 

MTI / Balogh Zoltán

Szabad szerint az orvosi kamara és a szakszervezet is elkezdte tájékoztatni az embereket arról, hova juthat az, aki beteg lesz, noha szerinte "sokkal szerencsésebb lenne, ha a médiának lenne lehetősége erről hírt adni.

A bergamói kórházban is a Sky News forgatott, azt gondolom ez közügy és ráadásul fontos célokat szolgálna – növelhetné a védekezés hatékonyságát is"

– magyarázta.

Az elnök azt is mondta, hogy jelezték a kormányzatnak: ha nem úgy alakul az orvosok jogállásáról szóló új jogszabály, hogy az elfogadható legyen azoknak, akiket a szakszervezet képvisel, akkor szerintük előfordulhat, hogy "január elsején, mint a kártyavár, dől össze" az egészségügy. "Azon egyszerű ok miatt, hogy olyan sokan nem lépnek át az új jogviszonyba" – fejtette ki Szabad. Az elnök szerint a kormányban is tisztában vannak vele, ez nagyon könnyen bekövetkezhet.

 

Videó Bergamo kórházából: "Erre készüljetek!"

Olyan, mint egy háborúban: választanunk kell, hogy kit gyógyítsunk meg - mondta el nyíltan a Corriere által megszólaltatott lombardiai orvos, aki a legfontosabb óvintézkedésként azt javasolja, hogy mindenki maradjon otthon.

Bihari Ádám Itthon

„Egyre többször fordul a halottaskocsi” – kórházi dolgozók mesélték el, mi megy náluk

Brutális mennyiségű új beteg érkezéséről és az őket egyre kisebb számban fogadó egészségügyi személyzetről beszéltek nekünk ápolók, orvosok, egészségügyi szakdolgozók. Van, aki már a családját félti az elégtelen védőfelszerelések miatt. Ha pedig a dolgozók is elkapják a vírust, akár hónapokat is várhatnak a táppénzük jó részére. Már ha egyáltalán megkapják.